REKLAMA
Znaleziono 720 wyników
Holenderska firma z branży automotive zrealizuje nową inwestycję na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma z branży automotive zrealizuje nową inwestycję na Dolnym Śląsku
Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" dołączyła firma Tevema Automotive, która oferuje niestandardowe i nowatorskie rozwiązania w zakresie sprężyn technicznych.
[Wrocław] Most Rędzińskiinwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Most Rędziński
Wrocław
[Dolny Śląsk] W Lubinie powstanie Lotniczy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Politechniki Wrocławskiejartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] W Lubinie powstanie Lotniczy Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Politechniki Wrocławskiej
Politechnika Wrocławska po wielu latach przygotowań zrealizuje w końcu swój projekt dotyczący budowy...
Bezpieczny kredyt 2% i Konto Mieszkaniowe coraz bliżej [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Bezpieczny kredyt 2% i Konto Mieszkaniowe coraz bliżej [FILM]
Prace nad wdrożeniem programu Pierwsze Mieszkanie idą zgodnie z harmonogramem. Został on 14 marca 2023 r. przyjęty przez rząd. Program składa się z dwóch filarów – bezpiecznego kredytu 2% i Konta Mieszkaniowego. Osoby do 45. roku życia już niedługo zyskają znaczącą pomoc państwa w kupnie swojego pierwszego mieszkania lub domu.
Polska firma Flora Bis inwestuje w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Flora Bis inwestuje w woj. śląskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim, przy wsparciu udzielonemu przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Flora Bis realizuje inwestycję w Krzepicach (powiat kłobucki) o wartości 3 350 000,00 PLN.
[dolnośląskie] Dworzec kolejowy w Świdnicy ma nowego gospodarza i pracownikówartykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Dworzec kolejowy w Świdnicy ma nowego gospodarza i pracowników
Od wtorku, 18 lutego zarządzanie wyremontowanym dworcem kolejowym przejmie w pełni spółdzielnia socj...
Odkryj XII-wieczny zamek Piastów Śląskich we Wrocławiu! Można już zwiedzać nową ekspozycjęartykuł
Pokaż artykuł
Odkryj XII-wieczny zamek Piastów Śląskich we Wrocławiu! Można już zwiedzać nową ekspozycję
Po 10 latach starań na Ostrowie Tumskim otwarto nową ekspozycję prezentującą w całości relikty zamku Piastów Śląskich – w tym odpowiednio zabezpieczone zamkowe mury z najstarszymi cegłami w Polsce, średniowieczne „ogrzewanie podłogowe”, mnóstwo detali kamieniarskich i wykopaną na miejscu ceramikę.
Otwarto nową siedzibę Instytutu Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu [ZDJĘCIA + FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Otwarto nową siedzibę Instytutu Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu [ZDJĘCIA + FILM]
W piątek otwarto nową siedzibę Instytutu Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej budowa i wyposażenie kosztowały 70 mln zł. W gmachu działają m.in. klinika dla koni, przychodnia dla małych zwierząt, a sprzęt jest ultranowoczesny.
Bezpieczeństwo lekowe i niskoemisyjny przemysł w Polsce: Łukasiewicz – IChP otwiera Kampus Mościcki w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Bezpieczeństwo lekowe i niskoemisyjny przemysł w Polsce: Łukasiewicz – IChP otwiera Kampus Mościcki w Warszawie
Wytwarzanie substancji czynnych do leków, rozwój produktów farmaceutycznych i technologii obniżających emisyjność przemysłu to kompetencje, które Polska powinna budować i wzmacniać. Odpowiedzią na to wyzwanie jest Kampus Mościcki, największa inwestycja w historii Łukasiewicz – Instytutu Chemii Przemysłowej im. prof. Ignacego Mościckiego.
Polski potencjał badań jądrowych wzrasta. Potrzeba jednak do tego więcej kadr i środkówartykuł
Pokaż artykuł
Polski potencjał badań jądrowych wzrasta. Potrzeba jednak do tego więcej kadr i środków
Polski potencjał badań jądrowych wzrasta wraz z przygotowywaną budową pierwszej elektrowni jądrowej i wdrożeniem programu NUKLEOSTRATEG. Przedstawiciele branży uważają, że o ile jest to nowe otwarcie dla badań jądrowych w Polsce, o tyle kurczące się kadry naukowców i brak wystarczających środków stanowią ogromne wyzwanie dla ich rozwoju.
Konsorcjum krakowskich instytucji naukowych pomoże przygotować metro w Krakowie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Konsorcjum krakowskich instytucji naukowych pomoże przygotować metro w Krakowie [FILM]
Kraków oraz siedem krakowskich instytucji naukowych podpisało list intencyjny dotyczący współpracy przy przygotowaniach do budowy metra. To zapowiedź powołania konsorcjum, które ma wspierać miasto wiedzą ekspercką, badawczą i projektową na kolejnych etapach jednej z najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych w historii Krakowa. Prezydent Aleksander Miszalski poinformował również, że w najbliższych dniach miasto planuje ogłosić przetargi na badania geologiczne oraz na przygotowanie dokumentacji dla budowy podziemnej kolei.
We Wrocławiu zostało otwarte Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu zostało otwarte Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy [FILM]
Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejny ważny ośrodek badawczo-rozwojowy. Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został uroczyście otwarty. Było symboliczne przecięcie wstęgi, prezentacja jednostek wchodzących w skład CIT, spotkanie z przedsiębiorcami oraz premiera promującego centrum filmu.
Producent przemysłowych robotów dla branży półprzewodnikowej inwestuje w Opoluartykuł
Pokaż artykuł
Producent przemysłowych robotów dla branży półprzewodnikowej inwestuje w Opolu
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wydała kolejną decyzję o wsparciu inwestycji. Firma ASYS Polska z Opola zainwestuje w rozbudowę zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w tym mieście.
[Lublin] Liczy się nie tylko mieszkanie, ale i okolicaartykuł
Pokaż artykuł
[Lublin] Liczy się nie tylko mieszkanie, ale i okolica
Coraz więcej osób kupujących nowe mieszkanie zwraca uwagę nie tylko na jego metraż i cenę, ale także...
[Warszawa] Victoria Dom S.A. startuje z nowym projektem na warszawskim Targówkuartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Victoria Dom S.A. startuje z nowym projektem na warszawskim Targówku
Warszawski deweloper Victoria Dom S.A. wprowadził do sprzedaży 111 mieszkań w nowej inwestycji Ogrod...
Długołęka: Brakuje pieniędzy na dowóz niepełnosprawnych dzieci do szkół. Gmina już nie dołożyartykuł
Pokaż artykuł
Długołęka: Brakuje pieniędzy na dowóz niepełnosprawnych dzieci do szkół. Gmina już nie dołoży
Jedyna chętna firma oczekiwała prawie milion złotych za dowożenie w latach 2019-2020 32 chorych dzie...
Politechnika Warszawska otworzyła północną część Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych artykuł
Pokaż artykuł
Politechnika Warszawska otworzyła północną część Ośrodka Badań Lotniczych i Kosmicznych
Od kilku lat w Sierakowie pod Przasnyszem Politechnika Warszawska rozwija swoją bazę badawczo-rozwojową związaną z lotnictwem i kosmosem. Teraz ośrodek OBLot oficjalnie składa się już z dwóch części: bezzałogowej (południowej, otwartej w 2022 roku) i nowej – załogowej (północnej, otwartej 28 maja 2024 roku).
We Wrocławiu powstanie unikalne miejsce na mapie edukacyjnej i turystycznej Europyartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie unikalne miejsce na mapie edukacyjnej i turystycznej Europy
Wrocław przygotowuje się do stworzenia nowego, unikalnego miejsca na mapie edukacyjnej i turystycznej Europy. W 2027 roku w budynku dawnej Kliniki Chirurgii Ogólnej przy ul. Skłodowskiej-Curie 66/68 powstanie Centrum Odkryć Medycznych – innowacyjna przestrzeń edukacyjno-rekreacyjna, której celem będzie popularyzacja osiągnięć medycyny.
firma
Pokaż firmę
Zakład Usługowo-Produkcyjny Waldemar Roszak
Rewolucja taborowa MPK Wrocław nabiera tempa! [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewolucja taborowa MPK Wrocław nabiera tempa! [FILM+ZDJĘCIA]
MPK Wrocław oficjalnie odebrało pierwszy z siedmiu zakontraktowanych, ultranowoczesnych autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 electric. Kolejne bezemisyjne pojazdy zasilą flotę przewoźnika w najbliższych tygodniach, by docelowo wyjechać na kluczowe linie aglomeracyjne. Inwestycja warta ponad 20 milionów złotych jest częścią największego programu modernizacyjnego w historii spółki. Projekt zyskał potężne wsparcie finansowe z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), co pozwala stolicy regionu budować trwałą niezależność od paliw kopalnych.
REKLAMA